صفحه اصلی» برندگان لاتاری آمریکا

برندگان لاتاری آمریکا

چاپ این مطلب

اگر جزو برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هستید، این بخش مخصوص شماست. مرکز «آی آر دی وی لاتاری»، آماده ارائه خدمات ویژه به قبول شدگان لاتاری گرین کارت میباشد.

ضمن عرض تبریک به شما برنده گرامی، از شما دعوت میکنیم راهنمای زیر را مطالعه نمایید:

پس از رویت نامه قبولی در وب سایت http://www.dvlottery.state.gov/ESC و اطلاع از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه (در آنکارا، ارمنستان یا ابوظبی برای ایرانیان داخل کشور، و نزدیکترین سفارت به محل اقامت شما در خارج از کشور)، اکنون زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات فرد برنده شده و همراهان او تا دریافت ویزای اقامت دائم در آمریکاست.

همانطور که در نامه قبولی مشاهده کرده اید، بالغ بر 125 هزار فرم در نتایج اولیه لاتاری پذیرفته شده اند که از این تعداد در نهایت تنها 55,000 فرم موفق به دریافت ویزا خواهند شد. طبعاً برندگان ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و تنها 7% مجموع فرم های پذیرفته شده از هر کشور، قادر به دریافت ویزا خواهند بود که در واقع مجموعاً 3500 فرم میباشند. بنابراین اولویت با افرادیست که فرم ها و مدارک خود را درست و بموقع تهیه و ارسال نمایند. به خاطر داشته باشید دقت و زمان بندی مناسب در تهیه مدارک و ارسال آنها و حضور به موقع در سفارت تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شما در دریافت ویزا دارد.

در صورتیکه در تکمیل فرم های مهاجرتی و تهیه مدارک مورد نیاز مشکلی دارید، این کار را به کارشناسان مهاجرت این مرکز بسپارید. این مرکز با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در همراهی برندگان لاتاری از ابتدای اطلاع از برنده شدنشان تا دریافت ویزا، مشاوری مناسب جهت کاهش استرس های شما در تهیه مدارک و حضور در سفارت میباشد. سالانه تعداد محدودی از برندگان ایرانی لاتاری توسط خدمات کارشناسانه این مرکز پذیرفته و موفق به دریافت ویزا و ورود به کشور آمریکا میشوند.

شرح خدمات انحصاری این مرکز برای برندگان لاتاری تا زمان دریافت ویزا و ورود به آمریکا

 

 • تکمیل فرم های DS-260 و ارسال آنلاین آنها
 • پیگیری مکاتبه ای و تماس تلفنی با KCC جهت اطمینان از دریافت فرم ها در صورت نیاز
 • تشکیل پرونده برای کاربران قبول شده جهت پیگیری امور مربوط به تهیه مدارک
 • اطلاع رسانی نسبت به کیس های کارنت شده هر ماه و ارائه راهنمایی های لازم بواسطه ویزا بولتن ها منتشر شده
 • تهیه چک لیست مدارک و ترجمه آنها، و ارائه زمانبندی جهت تهیه به موقع آنها
 • پیگیری های لازم جهت مشخص شدن وقت مصاحبه سفارت و ارائه راهکار جهت رفع اشکالات احتمالی
 • ارائه راه کار جهت حل مشکلات احتمالی منطبق با شرایط برندگان (تغییر زمان یا مکان مصاحبه، ازدواج پس از قبولی، بچه دار شدن و…)
 • ارائه راه کارهای مربوط با تهیه مستندات مالی و تهیه فرم های مربوط به اسپانسر مالی در ایالات متحده
 • ارائه لیست واکسن ها و معاینات پزشکی مورد تایید انستیتو پاستور ایران
 • رزرو وقت پزشک معتمد سفارت در خارج از ایران (بسته به مکان مصاحبه) جهت انجام معاینات پزشکی
 • مکاتبه با سفارت، کلینیک و پزشک معتمد سفارت جهت دریافت راهنمایی های احتمالی در خصوص پرونده متقاضی
 • برگزاری جلسات مشاوره تلفنی به تعداد نامحدود جهت بررسی شرایط و وضعیت پرونده متقاضی
 • ارائه مشاوره های لازم جهت آشنایی با سفارت و نحوه برگزاری مصاحبه
 • عضویت در سیستم CSC جهت تعیین محل دریافت مدارک (پاسپورت و ویزا) بعد از مصاحبه
 • پیگیری وضعیت پرونده پس از انجام مصاحبه و ارائه راهنمایی های بعدی تا اعلام نتیجه Administrative Processing
 • عضویت در سیستم ELIS جهت پرداخت هزینه صدور گرین کارت
 • ارائه راهنمایی های نهایی جهت ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت

مرکز ما چه کمکی میتواند به برندگان لاتاری کند؟

ردیف
شرح نیاز شما
شرح خدمات ما
جهت آشنایی بیشتر و استفاده از خدمات این مرکز برای برندگان، لطفاً از طریق بخش تماس با ما اقدام نمایید.
1نیاز به یک مشاور جهت راهنمایی و انجام تمامی امور از روز برنده شدن تان تا روز حضور در سفارت دارید؟این خدمات در دو مرحله انجام میشود:
- فرم های اولیه DS-260 به صورت آنلاین تکمیل و طی ساعت مشاوره تعیین شده بررسی میشوند و در نهایت پس از تایید و رفع نواقص توسط فرد متقاضی ارسال میشوند.
- در مرحله دوم پکیج کاملی برای شما تهیه شده است که شامل ارائه چک لیست های زمان بندی شده، نظارت و ارائه مشاوره جهت تهیه مدارک مالی، پزشکی، تحصیلی و شغلی مورد نیاز سفارت منطبق با شرایط هر کیس میباشد. در واقع تا روزی که فرد برنده شده به سفارت میرود، یک مشاور کارشناس در تمامی مراحل آماده پاسخگویی، ارائه راهنمایی های لازم و پیگیری جهت تهیه این مدارک بدون محدودیت زمانی و مکانی می باشد.
2نیاز به تکمیل فرم های مهاجرتی اولیه دارید؟میتوانید تکمیل فرم DS-260 را به کارشناسان مشاوره این مرکز بسپارید. فرم های شما در کمترین زمان و بالاترین دقت تکمیل و طی ساعت مشاوره تعیین شده جهت بررسی خدمتتان ارسال میشود.
3فرم های مهاجرتی را تکمیل کرده اید اما نیاز به بازبینی و تایید یک کارشناس دارید؟میتوانید فرم های خود را پس از تکمیل برای این مرکز ایمیل یا فکس کنید و طی ساعت مشاوره تعیین شده پس از بررسی مشاورتان، به رفع ایرادات و نواقص احتمالی بپردازید.
4فرم هایتان را ارسال کرده اید و نیاز به مشاوره در تهیه مدارک مربوط به سفارت (CIVIL DOCUMENTS) دارید؟میتوانید از پکیج کامل خدمات مرحله دوم ما استفاده نموده و از مشاوره های نامحدود کارشناس تان نهایت بهره را ببرید.

 

پرسش و پاسخ برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

آیا واقعاً برنده لاتاری شده ام؟
در صورتیکه از طریق سایت http://www.dvlottery.state.gov/ESC اطلاعات ثبت نامی خود نظیر Confirmation Number، سال تولد، و نام خانوادگی خود را وارد نموده و با تصویر زیر مواجه شده اید، بله شما جزو برندگان قرعه کشی گرین کارت آمریکا هستید.

نامه قبولی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

پس از برنده شدن، چه کارهایی باید انجام دهم تا ویزا دریافت کنم؟
پس از اطمینان از قبولی، بایستی فرم های مهاجرتی را برای مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) ارسال نمایید و منتظر زمان مصاحبه باشید. سپس مدارک لازم را جهت ارائه به سفارت آماده کرده و در زمان تعیین شده در سفارت حاضر شوید. در صورت کامل بودن مدارک و تایید صلاحیت شما از طرف سفارت، ویزای شما صادر خواهد شد.

چه کسانی میتوانند برای دریافت گرین کارت همراه من بیایند؟
تمامی افرادی که در زمان ثبت نام تان مجاز به وارد کردن نامشان به عنوان زیر مجموعه شما بودید مانند همسر و فرزندان.

آیا میتوانم پس از قبولی امتیاز آنرا به دیگری واگذار کنم؟
خیر! هیچ کس امکان واگذاری قبولی در گرین کارت به دیگری را ندارد.

منظور از کیس نامبر چیست؟
کیس نامبر (Case Number) شماره ایست که به فرد برنده شده داده میشود که در واقع شماره پرونده ایشان میباشد. در تمامی مراحل این شماره مرجع بررسی اطلاعات و استعلام شما از KCC میباشد.

منظور از کارنت شدن چیست؟
کارنت شدن کیس، یعنی تعیین زمان رسیدگی به پرونده و حضور افراد ذینفع آن در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه. هر ماه تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت میشوند، در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر میشود.

ویزا بولتن چیست؟
ویزا بولتن اطلاعیه ایست که اواسط هر ماه میلادی توسط وزارت امور خارجه (اداره مهاجرت) منتشر میشود که در آن شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام میگردد.

کلیرنس چیست؟
کلیرنس یا همان Administrative Processing پروسه ایست که  پس از انجام مصاحبه طی آن شما بایستی در انتظار بررسی سوابق و یا تایید صلاحیت جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا باشید. این دوره معمولاً از 6 هفته به بالا میباشد و پس از آن در صورت تایید صلاحیت، از طریق سایت سفارت از نتیجه آن مطلع خواهید شد.

پس از دریافت ویزا، چه مدت زمان هست برای رفتن به آمریکا؟
در صورتیکه تایید صلاحیت شدید و ویزای شما صادر شد، معمولاً این ویزا 6 ماهه خواهد بود و شما در زمان اعتبار ویزا و قبل از انقضای آن بایستی یک بار به آمریکا سفر کنید و برای دریافت گرین کارت پلاستیکی تان اقدام نمایید.