صفحه اصلی» راهنما

راهنما

چاپ این مطلب

گرین کارت چیست؟
گرین کارت مجوز اقامت دائم در امریکاست که دارنده آن با در اختیار داشتن این کارت کلیه حقوق شهروندی ایالات متحده امریکا اعم از تحصیل، کار و زندگی را به دست می آورد. همچنین می تواند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند.
گرین کارت به مانند ویزایی مادام العمر برای شما تلقی خواهد شد. به شما فرصت اقامت و کار دائمی در آمریکا خواهد داد. بعد از این که ۵ سال از اقامت شما در آمریکا گذشت، قادر خواهید بود برای دریافت شهروندی (Citizenship) آمریکا اقدام نمایید. در همان حین مانند هر فرد دیگر، میتوانید کار کنید، کودکان خود را به مدرسه بفرستید، خانه بخرید و هر آنچه که یک شهروند آمریکایی اجازه انجام آنرا خواهد داشت، به جز حق رای داشته باشید.

برنامه لاتاری گرین کارت چیست؟
دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۰,۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرین کارت اعطا میکند.
در صورتی که در این قرعه کشی برنده شوید، میتوانید به همراه خانواده تان به طور دائمی در آمریکا اقامت داشته و کار کنید. لاتاری گرین کارت بهترین فرصت را در اختیار شما قرار میدهد تا به رویاهایتان جامه عمل بپوشانید و زندگی کاملاً جدیدی را در آمریکا شروع کنید.

این قرعه کشی به واقع فرصتی باور نکردنی برای افرادیست که رویای مهاجرت به آمریکا را در سر می پرورانند، اما نمی توانند یا نمی خواهند درگیر کندی سرعت، هزینه زیاد، و فرایند نامطمئن مهاجرت شوند.

قرعه کشی تماماً توسط برنامه های کامپیوتری مخصوص اینکار و به صورت تصادفی انجام می گیرد. به طوری که هیچ گونه سهمیه بندی بین اتباع کشورهای شرکت کننده در نظر گرفته نمی شود.

شرایط شرکت درلاتاری
شرایط قرعه کشی بسیار ساده است، فرد شرکت کننده جـدای از دارا بودن شرایط کلی اخذ ویزا همانند عدم عضویت در گروهای تروریستی، عدم ابتلا به بیمـاریهای خطـرناک واگیر دار مثل وبـا و… باید دارای شرایط زیر نیز باشند:

  1.  دارای تابعیت یکـی از کشـورهـای مجـاز (در اینجا ایران)
  2. دارای مدرک دیپلم (یا معادل 12 سال تحصیل کامل) یــا دو سـال سـابقـه کـار در طول ۵ سال گذشته
  3.   شرایط سنی
  • تا سن ۱۷ سالگی می بایست همراه والدین یا قیم قانونی شرکت کرد و از ۱۷ تا ۲۱ سالگی هم می توان به همراه والدین و هم به تنهایی شرکت کرد. (جهت کسب شانس مضاعف)
  • کسانی که زیر ۱۸ سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
  • در زمان ثبت نام داشتن گذرنامه الزامی نمی باشد. (افراد بدون گذرنامه نیز امکان شرکت دارند.)

زمان ثبت نام رسمی برای شرکت در قرعه کشی
زمان ثبت نام رسمی در سایت اداره مهاجرت آمریکا (www.dvlottery.state.gov)  معمولاً ما بین ۱۱ مهر الی ۱۳ آبان هر سال به مدت یک ماه می باشد.
پس از اتمام مراحل ثبت نام، یک کد تاییدیه ثبت نام (Confirmation Number) به شما داده میشود که ملاک ثبت نام شما بوده و برای اطلاع از نتایج لاتاری از این کد استفاده خواهید کرد.

زمان اعلام نتایج لاتاری گرین کارت
بعد از این که مراحل ثبت نام را با موفقیت سپری کردید و بعد از اتمام مهلت ثبت نام، دولت آمریکا تمامی مدارک ارسالی به سایت را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورت احراز تمامی شرایط، آنها را برای شرکت قرعه کشی آماده خواهد کرد. قرعه کشی 1 می هرسال صورت می گیرد.

زمانبندی مراحل برنامه لاتاری گرین کارت (از ثبت نام تا قبولی و دریافت ویزا)

شرح زمانبندی برنامه لاتاریتاریخ میلادی
تاریخ شمسی
مهلت
ثبت نام لاتاری
1 اکتبر تا 3 نوامبر
9 مهر تا 12 آبان
یک ماه
چک نتایج لاتاری
1 می تا 30 سپتامبر سال بعد در آن دوره
15 اردیبهشت تا 8 مهر سال بعد در آن دوره
16 ماه
ارسال دعوتنامه اولین دوره برای مصاحبه برای برندگان
اواسط آگوست
اواخر مرداد
---
انجام اولین دور مصاحبه برندگان
اواسط اکتبر
اواخر مهر
---
آخرین مهلت صدور ویزا
30 سپتامبر سال بعد در آن دوره
8 مهر سال بعد در آن دوره
---

نحوه اطلاع از قبولی
در زمان اعلام نتایج (اردیبهشت ماه) با مراجعه به آدرس www.dvlottery.state.gov/ESC و با استفاده از کد تاییدیه ثبت نام میتوانید از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوید.

پس از قبولی
در صورت قبولی و پس از دریافت نامه قبولی از سایت فوق و اطلاع از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه (سفارت آمریکا در آنکارا یا ابوظبی)، اکنون زمان تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات فرد برنده شده و همراهان او تا دریافت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دو فرم وجود دارند که شما باید هر دوی آنها را تکمیل نموده و برای کنسولگری کنتاکی ارسال کنید و بعد از آن منتظر دعوتنامه جهت دعوت به سفارت و انجام مصاحبه شوید.

پس از انجام مصاحبه، در صورت واجد شرایط بودن از نظر سفارت، معمولاً یک ویزای 6 ماهه روی پاسپورت شما میخورد که میتوانید طی این مدت به آمریکا سفر کنید.

دریافت گرین کارت
با ارائه مدارک لازم و انجام مصاحبه، در صورت عدم بروز مشکل، ویزای شما در کشور محل سفارت روی گذرنامه تان تحویل شما داده میشود که اعتبار آن معمولاً 6  ماه میباشد. پس از دریافت ویزا و سفر به آمریکا، 15 روز تا یک ماه طول میکشد تا گرین کارتتان را دریافت کنید.
اقامت خوبی را در ایالات متحده برای شما آرزومندیم.

خدمات مرکز یو اس دی وی سرویس (www.usdvservice.com)
با توسعه روز افزون تقاضا برای ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت آمریکا که همه ساله از طرف اداره مهاجرت این کشور جهت تعدیل تعداد مهاجران از کشورهای مختلف به این کشور انجام میشود، و همچنین حساسیت بیش از اندازه روند ثبت نام و شرایط قرعه کشی نسبت به اطلاعات موءخوذه در صحت و درستی این اطلاعات به زبان انگلیسی، بر آن شدیم تا با راه اندازی مرکز خدمات مشاوره فارسی زبان راهنمایی باشیم برای فارسی زبانان ایرانی (چه در ایران و چه در خارج از ایران) تا در صورت نیاز به شرکت در لاتاری، یا طی مراحل پس از قبولی، با وجود کارشناسان مسلط به مراحل این پروسه با اقدام از این طریق در صدد رفع اشکالات احتمالی و نتیجتاً ارتقاء شانس برنده شدن، و دریافت ویزا از هر گونه نگرانی آنها بکاهیم.

مزایای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا از طریق مرکز «یو اس دی وی سرویس»

راهنمای کاملاً فارسی شرکت در قرعه کشی
با استفاده از اطلاعات کاملاً فارسی که در وب سایت این مرکز فراهم شده است، متقاضیان عزیز میتوانند با صرف اندک زمان ممکن، به تمامی اطلاعات مورد نظر خود در رابطه با نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت شرکت در قرعه کشی گرین کارت دست یابند.

– دقت کامل به جزئیات
به شما اطمینان میدهیم که همه جزئیات مورد نیاز طبق  قوانین اداره مهاجرت آمریکا در فرم های ثبت نام سایت گنجانده شده و در صورتی که اطلاعات بیشتری مورد نیاز قرار گیرد، بلافاصله در جریان قرار خواهید گرفت. میلیون ها مورد ثبت نامی به علت مشکلات فنی کوچک در اطلاعات ارسالی شانس شرکت داده شدن در قرعه کشی را از دست می دهند. اجازه ندهید این مورد برای شما نیز رخ دهد.

– ارائه مشاوره و بررسی مدارک
شما ابتدا فرم های مرتبط با شرایط خود را در وب سایت به صورت آنلاین تکمیل کرده و برای ما ارسال میکنید. بلافاصله بعد از دریافت اطلاعات، مدارک شما توسط کارشناس مربوطه بررسی شده و ایرادات احتمالی به آدرس ایمیلتان ارسال گردیده و از شما درخواست میشود نسبت به رفع آن اقدام نمایید.
این عمل به دفعات و تا حصول نتیجه نهایی تکرار میشود.

– قابلیت انجام تغییرات در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضی در تمام طول ۳۶۵ روز سال
به علت این که سایت یک گرین کارت در تمامی روزهای سال به صورت فعال اقدام به ثبت نام و بررسی مدارک ارسالی از سوی متقاضیان می نماید، هر گونه تغییر در اطلاعات ارسالی تا پیش از انجام ثبت نام نهایی در سایت رسمی ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا قابل انجام می باشد.

– ثبت نام به موقع
شما نگران زمان ثبت نام در سیستم قرعه کشی نخواهید بود. مادامیکه شما از سرویس ثبت نام این سایت استفاده میکنید، به شما اطمینان میدهیم که ثبت نام شما سر وقت انجام خواهد گرفت.

– خبرنامه رایگان این مرکز افتخار دارد آخرین اخبار مربوط به ثبت نام در لاتاری و قوانین جدید مرتبط با اداره مهاجرت در رابطه با لاتاری و برندگان آنرا در اسرع وقت برای اعضا ارسال نماید. جهت عضویت رایگان در این خبرنامه به اینجا را کلیک کنید.

– شرایط پرداخت هزینه های آسان (پرداخت آنلاین و واریز به حساب)
به علت حضور ما در ایران، و همچنین اختصاصی بودن این سرویس برای ایرانیان داخل کشور، تمامی هزینه های ثبت نام از طریق شعب بانکهای ذکر شده در بخش هزینه های ثبت نام به آسانی قابل واریز می باشد. تنها در عرض کمتر از یک روز کاری تمامی مراحل تکمیل فرم ثبت نام، واریز هزینه ها و ارسال فیش پرداختی انجام پذیر است.

– پیگیری نتایج قرعه کشی و اطلاع به موقع به برندگان لاتاری
در زمان اعلام نتایج از طرف سایت اداره مهاجرت آمریکا، تمامی کاربرانی که اقدام به ثبت نام از طریق وب سایت یک گرین کارت کرده اند، با ارسال ایمیل و SMS از طرف مرکز از قبولی شان مطلع میشوند. همچنین آنها میتوانند با شماره تاییدیه ای که در زمان ثبت نام دریافت کرده اند شخصاً نیز اقدام به مشاهده نتایج نمایند.

– پس از قبولی
مرکز «یو اس دی وی سرویس» با تکیه بر تجارب سالهای گذشته، همچنان آماده ارائه هر گونه مشاوره و خدمات در زمینه تکمیل فرمهای مرحله بعد از قبولی و ارسال آن به مرکز کنسولی کنتاکی میباشد. شرح خدمات مشاوره ای این مرکز برای برندگان لاتاری را اینجا مطالعه نمایید.

مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
1. نام و نام خانوادگی
2. وضعیت تاهل
3. تعداد فرزندان
4. تاریخ تولد
5. محل تولد
6. میزان تحصیلات
7. آدرس محل سکونت
8. اطلاعات تماس
9. تصویر متقاضی
اطلاعات فوق برای تمامی افرادی که قصد ثبت نام به همراه شما دارند مورد نیاز است. جهت ثبت نام به آدرس www.usdvservice.com/apply

شرایط تصویر ارسالی جهت ثبت نام (اطلاعات کاملتر)
– ابعاد عکس و زمینه عکس
یک عکس 5*5 که طی یک سال اخیر گرفته شده باشد.
زمینه عکس باید سفید و یا روشن باشد.

ظاهر فرد در عکس
–    عکس بایستی رنگی باشد.
–    فرد کاملاً مستقیم و رو به دوربین بنشیند. در عکس هایی که در ایران گرفته میشوند فرد معمولاً زاویه دار مینشیند اما در تصویر مورد نظر جهت ثبت نام در لاتاری بایستی کاملاً رو به دوربین باشید.
–    سر کاملاً رو به دوربین باشد. نه رو به بالا و نه رو به پایین یا طرفین باشد.
–    اندازه سر در عکس به حالت نرمال باشد. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد.
–    زمینه عکس سفید یا روشن باشد.
–    در صورت استفاده از عینک، انعکاس نور در آن نمایان نباشد.
–    از کلاه در عکس استفاده نشود حتی برای کودکان.
–    عکس خانم ها میتواند با حجاب باشد. اما گردی صورت باید کاملاً نمایان باشد.

قالب عکس مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا

نمونه ای از یک تصویر استاندارد و مناسب جهت شرکت دادن در قرعه کشی

با تشکر از زمانی که صرف مطالعه متن راهنمای فوق نمودید، در صورت تمایل به ثبت نام از طریق مرکز «یو اس دی وی سرویس»، لطفاً به آدرس www.usdvservice.com/apply مراجعه فرمائید.